
De opening van de expositie ‘Hoofd in de Wolken’ is
op vrijdag 10 april om 20.00 uur
door Bores van der Molen, gezagvoerder KLM
Hoofd in de wolken
Hollandse wolkenluchten zijn in de loop der tijden voor veel kunstenaars een bron van inspiratie geweest, realistisch, expressionistisch of juist als impressie verbeeld. Denk aan Jan Voerman, Gerrit Benner of Karel Appel. Jan Fabre creëerde “De man die de wolken meet”, Luk van Soom maakte op een Brussels dak “In the cloud” en Berndnaut Smilde maakte de serie “Nimbus”: tijdelijke wolken meestal in binnenruimtes.
Door op te gaan in mijmeringen (met je hoofd in de wolken) verlies je soms de blik op de realiteit van bijvoorbeeld klimaatverandering en oorlog. In de bijbel is een wolk het symbool voor Gods aanwezigheid maar tevens voor zijn verborgenheid.
Dertien kunstenaars lieten zich inspireren door het thema, het resultaat is een gevarieerde expositie in zowel werkvormen als uitgangspunten. Reële en geabstraheerde wolken, wolken als hersengolven, als dragers van verdriet of symbolen van de tijd. Een levensgrote papieren krantenwolk naast poëtische kleine schilderwerken. Twee meter hoge wolkentranen flankeren glazen stolpen met wolken-assemblages. Een bijzondere tentoonstelling waarin interessante visies op het thema en verschillende disciplines samenkomen.

Een expositie georganiseerd door Verkuno.




