Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Het MODEL

24 mei, 16:00 t/m 16 juni, 17:00

- €2,00

Het Model als Muze en de Mens als Muze.

 

Expositie ‘Het MODEL’ 24 mei t/m 16 juni 2019 door de sectie Beeldende Kunst van de Culturele Kring Roden.

Opening 24 mei om 16.00 uur door;

Antje Sonnenschein, beeldend kunstenaar, docent

Muzikale omlijsting; 

Pieter Bosma, accordeonist (franse achtergrond muziek)

 

 

Volgens Wikipedia is een model  iemand die voor een scheppend kunstenaar poseert en daar eventueel ook zijn of haar beroep van maakt.

Het model als muze was lang de rol van de vrouw in de kunst. In Groningen had je bijvoorbeeld Geka Hankel, ze poseerde bijna een halve eeuw lang voor studenten van Kunstacademie Minerva. Ze werd de muze van Wout Muller. Hij hield van billen en die had ze.

Een naaktmodel leert de kunstenaar om het menselijk lichaam te tekenen. Het model is er tegelijkertijd wel en niet. Als je schildert vergeet je dat het er is. Je bent aan het kijken, het meten, waar zitten de schaduwen, welke kleur zal ik gebruiken, ga zo maar door. Daarnaast staan kunstenaars staan vaak open voor modellen van alle maten, vormen en etniciteiten.

In deze expositie is “Het Model” breder ingevuld. De mens en het dier als muze in al zijn/haar gedaanten.

 

Kunstenaars Het Model  

Schilderijen:

Kirsti Hadderingh, Zwolle www.khadderingh.blogspot.com

 

Carolien van Olphen, Groningen www.carolienvanolphen.nl

 

Sieuwke Ronner, Groningen www.sieuwkeronner.nl

 

Jolanda Kieneker, De Wilp www.jolandakieneker.nl

 

Marlies Vonk, Oirschot www.marliesvonk.nl

 

Ruimtelijk  werk :

Liesbeth Geenen, Beers, Noord Brabant www.liesbethgeenen.nl

 

Wiea Duintjer, Hoogezand Groningen www.wieaduintjer.nl

 

Martha Veldthuis, Ruinerwold www.marthaveldthuis.nl

 

 

Gegevens

Begin:
24 mei, 16:00
Einde:
16 juni, 17:00
Kosten:
€2,00
Evenement Categorie:
Evenement Tags:
Website:
https://www.culturelekringroden.nl

Locatie

Galerie in Kunstencentrum K38
Kanaalstraat 38
Roden, Drenthe Nederland
+ Google Maps

Gegevens

Begin:
24 mei, 16:00
Einde:
16 juni, 17:00
Kosten:
€2,00
Evenement Categorie:
Evenement Tags:
Website:
https://www.culturelekringroden.nl

Locatie

Galerie in Kunstencentrum K38
Kanaalstraat 38
Roden, Drenthe Nederland
+ Google Maps